Paylaş
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
6 TÜNEL İLE 7 VİYADÜĞÜN İHALESİ DE TAMAMLANDI
26 Mayys 2024, 12:23
Kategori:ÖZEL HABER


6 TÜNEL İLE 7 VİYADÜĞÜN İHALESİ DE TAMAMLANDI

Anamur-Kaledran istikametinde de yaklaşık 11 kilometre içerisinde 6 tünel, 7 viyadükten oluşan kısmında ihalesi yapıldı.

   Anamur-Kaledran istikametinde de yaklaşık 11 kilometre içerisinde 6 tünel, 7 viyadükten oluşan kısmında ihalesi yapıldı.
  Bölgede incelemede bulunan Vali Ali Hamza Pehlivan, "16 tünel, 8'er viyadük ve köprü hizmete girdi, 11 kilometre içerisinde 6 tünel, 7 viyadükten oluşan kısmın da ihalesi yapıldı. Bitirilen 203 kilometre bölünmüş yol sayesinde ulaşım 4-5 saatlere inmiş durumda" dedi.

   Antalya ile Mersin’i bir birine bağlayan 17 milyar TL'lik Akdeniz Sahil Yolu projesinin 264 kilometrelik mesafeyi 228 kilometreye düşürecek olan Mersin ayağında, şuana kadar 203 kilometre bölünmüş yol, 16 tünel, 8 viyadük, 8 köprü tamamlanıp hizmete açıldı. Bölgede incelemede bulunan Vali Ali Hamza Pehlivan, "16 tünel, 8'er viyadük ve köprü hizmete girdi, 11 kilometre içerisinde 6 tünel, 7 viyadükten oluşan kısmın da ihalesi yapıldı. Bitirilen 203 kilometre bölünmüş yol sayesinde ulaşım 4-5 saatlere inmiş durumda" dedi.


   Mersin ile Antalya arasında planlanan 17 milyar TL'lik Akdeniz Sahil Yolu projesinde çalışmalar aralıksız devam ediyor. Geçmiş yıllarda tek şeritli ve tehlikeli yol nedeniyle 12 saat süren iki şehir arasındaki ulaşım, açılan tünel, viyadük ve köprüler ile çift taraflı yollar sayesinde 5 saate kadar düştü. Mersin kısmında projede yer alan 28 tünelden 16'sı tamamlanıp hizmete açıldı. 8 köprünün tamamı, 16 viyadükten ise 8'i bitirilerek ulaşıma açıldı. Büyükeceli-Gözne arasında çalışmaları yerinde inceleyen Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Karayolları Bölge Müdürü İlhan Aytekin ile ilgililerden bilgi aldı.


203 KİLOMETRE YOL TAMAMLANDI
   Akdeniz Sahil Yolu Projesinin hem Mersin hem bölge hem de ülke için önemli olduğuna vurgu yapan Vali Pehlivan, "Mersin ile Antalya yolunu bir birine bağlayan bir sahil yolu projesi. İki il arasındaki toplam yol uzunluğu yaklaşık 500 kilometre. Bu yolun 264 kilometresi Mersin ili sınırlarında kalıyor. Bu uzunluk ilk etapta 228 kilometreye inmek suretiyle 36 kilometrelik bir kısalma sağlıyor. Bu 228 kilometrenin de bugüne kadar 203 kilometresi bölünmüş yol olarak tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuş durumda. Geriye kalan 25 kilometrede ise çalışmalar devam ediyor" ifadelerini kullandı.


   Şu anda Büyükeceli-Gözne arasında yol yapım inşaat çalışmalarının olduğu alanda olduklarına dikkat çeken Vali Pehlivan, bir yandan viyadük diğer yandan da tünelde çalışmaların sürdüğünü kaydetti.


16 TÜNEL, 8'ER VİYADÜK VE KÖPRÜ HİZMETE GİRDİ
   Akdeniz Sahil Yolu Projesinin Mersin kısmında 28 tünel olduğuna değinen Vali Pehlivan, "28 tünelden 16'sının inşaatı tamamlanmış, vatandaşımızın hizmetine sunulmuş durumda. Bu yol güzergahında 16 viyadük var ve 8'i tamamen bitirilerek hizmete sunulmuş. Yine 8 köprümüz var ve tamamı bitirilmiş durumda. Ayrıca 3 kavşaktan 2'si tamamlandı. Dolayısıyla yoğun hummalı, hem maddi hem de fiziki şartlar nedeniyle zorlu bir coğrafyada çalışılıyor" diye konuştu.


6 TÜNEL İLE 7 VİYADÜĞÜN İHALESİ DE TAMAMLANDI
   Anamur-Kaledran istikametinde de yaklaşık 11 kilometre içerisinde 6 tünel, 7 viyadükten oluşan kısmında ihalesinin yapıldığının altını çizen Pehlivan, "Şu anda ihalesi yapılmayan kısım kalmadı. Antalya tarafını da takip ediyoruz. Orada da yaklaşık 12 kilometre uzunluğundaki tünellerin inşaatları devam ediyor. Bittiğinde 500 kilometre olan bu yolda toplam 150 dakika kısalma olacak. Bunun 110 dakikası Mersin ilimiz sınırlarındaki çalışmalar sayesinde gerçekleşmiş olacak. Zaten hali hazırda bitirilen 203 kilometre bölünmüş yol sayesinde 4-5 saatlere inmiş durumda. İnşallah bu süre daha da kısalmış olacak. Her şeyden önce vatandaşlarımızı bu yolda daha güvenlik ve konforlu seyahat yapabilecekler" diyerek sözlerini tamamladı. 

 Kaynak: https://gazipasamanset.com.tr/haber/mersin_valisinden_yol_aciklamasi_-13053.html)

Bu haber 429 defa okunmuştur.

  Facebook  Google 

İLGİLİ Haberler

Tıklayınız
BAHADIR DEV BAHADIR DEV
BATIRIKLA DOLU YAZ TATILI
MISAFIR KALEM MISAFIR KALEM
MELLEÇLI IHSAN TÜFEKÇIOGLU SIIRI
ALI MAVI ALI MAVI
ALDIRMA
NECMI DEV NECMI DEV
O KADAR DA HAVASI OLACAKMIS
ISMET MERT ISMET MERT
AKS SINAVINA HAZIR MIYIZ
SAMI KAS SAMI KAS
ACILDE SINIRSIZ EGLENCE
GALADIRANLIOGLU GALADIRANLIOGLU
IÇIMDE BI SIKINTI VAR
KEMAL AY KEMAL AY
KIMLER GELDI GEÇTI BU YOLDAN...
HASAN ATES HASAN ATES
Konut Kredisi Kullanirken Nelere Dikkat Etmeli?
A.KADIR GÜNDÜZ A.KADIR GÜNDÜZ
BIZIM ÇOCUKLUGUMUZ...
SAHIZMET PEKMEZ SAHIZMET PEKMEZ
ATES DÜSTÜGÜ YERI DEGIL BÜTÜN KÖYÜ YAKTI
ERKAN ÇELIK ERKAN ÇELIK
HAYATIN ANLAMI YA DA ANLAMSIZLIGI
SUNAY DUR SUNAY DUR
IYI KI VARSIN KALEDRAN.COM
DAVUT DUMAN DAVUT DUMAN
GÖNLÜMÜN KÖYÜ

ANAMUR'DA 5 GÜNLÜK HAVA TAHMINI

ANAMUR

FOTO GALERİ